Profil Działalności i Rynek

7LEVELS to niezależny deweloper gier wideo specjalizujący się w grach platformowych. Krakowskie studio koncentruje się na tytułach skierowanych przede wszystkim do fanów platform Nintendo, firmy, której konsole sprzedają się w kilkudziesięciomilionowych nakładach na trzech głównych rynkach: amerykańskim, japońskim i Europy Zachodniej. To czyni go jednym z nielicznych niezależnych producentów gier o takiej specjalizacji w Europie. Najnowszy tytuł 7LEVELS, „Castle of Heart” zadebiutował w pierwszym kwartale 2018 roku jako ekskluzywna gra na hybrydową konsolę Nintendo Switch. Pod koniec ubiegłego roku spółka rozpoczęła prace nad kolejnym autorskim projektem. W dniu 05.06.2018 akcje spółki trafiły do obrotu giełdowego na rynku NewConnect.

RYNEK

Spółka prowadzi działalność w branży gier wideo, którą cechuje dynamiczny rozwój ze względu na wprowadzanie coraz to nowszych technologii.

O wielkości rynku i stałym wzroście od kilku lat świadczą wyniki finansowe branży gier. Firma analityczna Newzoo zajmująca się badaniem globalnego rynku gier określiła, iż w 2016 r. przychody branży wyniosły 101,1 mld USD, przy czym na początku 2016 r. szacowano, że rynek będzie wart 99,6 mld USD. Dla porównania przychody w 2015 r. wyniosły 91,8 mld USD, co oznacza wzrost wartości rynku prawie o 10 mld USD w ciągu jednego roku. Na początku 2017 r. Newzoo prognozowało, że wartość światowego rynku gier w 2017 r. wyniesie 108,9 mld USD, jednakże, rynek gier wygenerował przychody na poziomie 116 mld USD, co oznacza wzrost o 10,7% w stosunku do 2016 r.

Rynek konsol Nintendo
Nintendo to japońska marka działająca na rynku gier wideo, która zajmuje się zarówno produkcją konsol jak i gier wideo. Zgodnie z danymi firmy badawczej VG Chartz Limited prowadzącej portal vgchartz.com, w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów znajdują się trzy wyprodukowane przez Nintendo: Nintendo DS, Game Boy oraz Wii.
Nie wykluczone, że do tego grona już niebawem dołączny Nintendo Switch, który przez rok od debiutu w marcu 2017 roku sprzedał się w rekordowej liczbie ponad 15 milionów egzemplarzy.

7Levels planuje wypracować pozycję jednego z liderów rynku specjalizujących się w produkcji platformowych gier akcji.